Jana Paulová se narodila 19. února 1955 na konci znamení Vodnáře v Praze. Kořeny má v umělecké rodině, jejím otcem byl operní zpěvák, režisér a libretista, v neposlední řadě ale také filmový herec František Paul. Matka Eva Šenková zpívala v Karlínském divadle. Už v rodinném zázemí měla Jana předpoklady k tomu, aby se vrhla na uměleckou dráhu.

Osobnost Jany Paulové nelze přehlédnout. Jde o vynikající herečku, která vyniká především v komických rolích. Jana také zpívá a věnuje se dabingu. Nezapomenutelná je v roli Vilmy ve všech dílech Kameňáku, připomenout si ji můžeme ještě v roli Irmy z filmu Anděl svádí ďábla, jako sestru Veroniku v seriálu Nemocnice na kraji města. Jana ví, že k životu člověk potřebuje méně, než si myslí. Je vegetariánkou a tvrdí, že její nejvydatnější potravou je pochvala. Je vdaná, má dvě dcery, vydala se do Himalájí, na svůj věk vypadá více než dobře, proto se nebojí ani erotických scén. Co ještě o Janě Paulové prozradí okno do její duše?

Jana je velká individualistka s vysokou intelektuální úrovní. Zajímá se o všechno nevšední, abstraktní a moderní. Její duchovní život je velmi rozvinutý, má sklony k mysticismu a parapsychologii. Věci, kterým věří, dovede realizovat. Má vznešené ideály, občas je ale rozmazlená a upovídaná, což je ale na druhou stranu u herečky jenom dobře. V životě nesnáší žádné omezování, se životem se dokáže poprat. Má to štěstí, že je nejen milá, ale i pohledná. S tímto věnem se zařadila mezi nejlepší herečky, které si dovedou udělat legraci nejen z druhých, ale i ze sebe. Na Janě obdivujeme nejen její osobní kouzlo, ale i určitou moudrost. Nechme se proto ještě dlouho unášet jejím humorem, který je pro nás, diváky, nezapomenutelný.
(zla)

 

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

142089
DnesDnes81
VčeraVčera259
Tento týdenTento týden880
Tento měsícTento měsíc5767

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice