Runa Raido představuje pohyb (fyzický či duchovní, tedy jde i o posun v myšlení, poznání), jízdu, cestu vpřed, která člověku objasní určité situace a umožní mu změny - nové začátky, rozšíří jeho obzory. Je runou míru a nekonfliktnosti, vypovídá o hledání, ale také o cyklickém vývoji, o životních výzvách, které je třeba přijímat. V mytologii symbolizuje novoluní. Bývala spojována s vizí černého koně s kočárem a jezdcem v kápi, kteří uhánějí po druidské cestě do podsvětí.
K této runě se vážou: číslo 5, živel vzduch, strom dub, rostlina pelyněk, hláska R, barva jasně červená, božstvo - Thor.
V léčitelství: Pod působnost runy Raido spadají nohy a hýždě.

Věštecký význam
V minulosti se cestovalo zejména za obchodem, proto lze říci, že runa v řádné pozici předpovídá nalezení správného směru a vykročení tam, kde vás čeká zisk, ať už finanční nebo duchovní (záleží na okolnostech). Můžete tedy směle jednat, uplatňovat své vize a nápady, cesty za výdělkem budou úspěšné. Runa též může naznačovat, že na cosi nadešel ten správný čas, může symbolizovat příchod dobrých zpráv, vyjasnění nějaké situace. V souvislosti s láskou runa předpovídá, že je láska na cestě, pokud tedy jste sami a partnera hledáte. Jestliže partnera máte, pak ukazuje na rychlejší vývoj vztahu a upozorňuje, že není třeba bát se změn, budou prospěšné.

Runa v obrácené poloze varuje před komplikacemi na cestách, před tím, abyste „nesešli ze správné cesty“. Upozorňuje, že podnikání či jednání na úřadech bude lépe odložit, vše se brzdí a roste riziko špatných rozhodnutí. Můžete se častěji setkat s nespravedlností, klamem. V souvislosti s láskou to značí jakousi nostalgii a lítost, mezi partnery se zřejmě negativně projeví stereotyp, pasivita (jakoby stáli každý na jedné straně mostu). Pokud je před vámi runa Raido v obrácené poloze, jen těžko budete s partnerem hledat cestu k sobě, ale k rozchodu vám chybí odvaha. Pokud jste v situaci, že lásku hledáte, nepočítejte s tím, že byste byli úspěšní. Vše je v tomto období pozastaveno.

Rituál runy Raido
Máte-li před sebou důležitou cestu, jednání, můžete využít magie runy Raido tak, jako to před staletími dělali naši předkové. Ale pozor, je ve vašem vlastním zájmu, abyste se zamýšleli nad tím, jak formulujete své žádosti či vize svých záměrů. Před rituálem věnujte tedy čas určité přípravě. Vaše slova a představy musí vycházet ze srdce. Opravdovost přání a emocionální zaujetí jsou pro konečný výsledek rozhodující.

Rituál se provádí v čase novoluní nebo přibývajícího Měsíce. Najděte si klidné místo. Před rituálem si zavěste znak runy v podobě talismanu okolo krku, nebo si ho namalujte na stehna červenou barvou, prostor nechte provonět pelyňkem nebo bylinnou směsí, pelyněk obsahující. Pak se usaďte a zavřete oči, zklidněte dech. Vybavte si předem připravenou představu a snažte se zvolený obraz udržet v mysli alespoň 5 minut. Soustřeďte se pouze na něj. Po skončení magického rituálu pocítíte, že jste naplněni energií runy. Věřte, že se vaše záležitosti dají do pohybu.
(cul)
 

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

138271
DnesDnes190
VčeraVčera239
Tento týdenTento týden1554
Tento měsícTento měsíc11584

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice