Tibet pro nás, Evropany, skrývá řadu tajemství. Jeho kultura si zachovala svoji nejpůvodnější podobu a patří k nejzajímavějším prastarým kulturám Země. Lidé tady mají své kláštery, víru, bohy i duchy, provádějí řadu rituálů a magických obřadů, které často odrážejí staré bájesloví.
Jedním ze zvláštních zvyků je zdejší obřad Krále nečistoty, jinak též zvaný obřad obětního kozla. Toho tu však zastupuje člověk, na něhož lámové převedou za pomoci magického rituálu nejrůznější příčiny, které by mohly pro obyvatele kraje znamenat zlo. Jde tedy o zlé myšlenky a škodící duchy. A tento člověk za všechny místní lidi následně pyká a je vyhnán do pouště. Zdá se nám to možná kruté, ale oběť je dobrovolná, adepti se na post Krále nečistot hlásí dokonce sami.
Obvykle je zláká vidina odměny, protože člověk, který se uvolí na sebe tuto úlohu vzít, vybírá od „očišťovaných“ poplatek, jakési odškodné. Obleče si pak speciální úbor, který tvoří kabát z bílé kozí kůže, hlavu si ozdobí ocasem z jaka a v ruce třímá další ocas zvířete. Obličej má obvykle snímatel hříchů natřený napůl na bílo a na černo. Zřejmě jde o symbol protikladů života. V okamžiku, kdy je na něj zlo převedeno a ocitne se vyhnanství, lámové vykonají smírnou oběť spojenou s přivoláváním zdaru a bohatství pro celou oblast.
(šál)