3306Desive 2Les je místo, kam chodíme dobíjet energii. Procházka prostorem, kde nejsou davy lidí, je jednoduše velmi oblíbená záležitost. I lesy ale mají svá tajemství. Některé dokonce tak temná, že se jim člověk raději vyhne.

 

Trest za zločin

Branišovský les v jižních Čechách proslul temnou minulostí. Právě ta zde nejspíše zanechala stopy dodnes a málokdo si tu pročistí hlavu. Zdejší atmosféra nutí návštěvníky se ohlížet, necítí se ve své kůži. Tuší, že je někdo doprovází. Někdo, kdo není vidět. Vedla tudy kupecká stezka. Obklopena byla bažinami a kdo zdejší prostředí neznal, riskoval život. V močálech skutečně nejeden nešťastník skončil. Krom hrůzné smrti utopením tu ale byla i další hrozba - místní loupežníci připravili nejednoho movitého pocestného o život. Není divu, že se zde potuluje spousta duší, které nenalezly klid. A co víc, do svých tenat lákají další nešťastníky i dnes. Dokonce se traduje, že se zde nacházejí brány do jiných světů, o čemž vypráví i příběh, který se odehrál před mnoha lety. Stával tu statek, ve kterém žila s rodiči krásná dívka. Odmítala se ale vdát za vybraného ženicha, neboť byla zamilovaná do jiného chlapce. Po dlouhém přemlouvání došla rodičům trpělivost a za trest dívku nechali pohřbít zaživa. Později se v nich ale hnulo svědomí a rozhodli se dívku vykopat a řádně pohřbít. Po odkrytí původního hrobu však tělo nenašli, dívčiny ostatky zmizely! Začal se ale objevovat její duch a rodiče pronásledoval tak dlouho, až je oba dohnal k sebevraždě. Záhadnou dívku v bílém lze prý spatřit dodnes. A dodnes láká další nešťastníky, kteří si zde dobrovolně berou život.

Tragédie kvůli nenaplněné lásce

Dalším lesem, kde si hlavu nevyčistíte, je Pánova Březina, která se nachází ve středních Čechách. Návštěvníci cítí při procházce lesem divný neklid, strach a úzkost. I zde našel svou smrt nejeden nešťastník. Setkání s přízraky mrtvých lidí zde nejsou žádnou zvláštností. Za třicetileté války se kněžna Ležárka snažila uniknout partě žoldáků. Při své snaze uchránit poklad, vhodila do místní studánky zlatý pohár. Žoldáci ji nakonec stejně dostihli a krutě umučili. Poklad nebyl dodnes nalezen, možná i proto, že je velmi dobře střežen černým psem. Tomu se každý raději vyhne, jeho vytí je totiž předzvěstí velkého neštěstí. Další smutnou stopu zde zanechali dva mladí lidé, jimž nechtěli dát rodiče požehnání ke sňatku. Ve velké zimě odešli společně do lesa, kde umrzli. Lidské životy tady ale vyhasínají dodnes. Poměrně nedávno si zde vzal život další mladý muž kvůli nenaplněné lásce.

Brána do jiných světů?

Klidná procházka se může změnit v dlouhé bloudění v lese u Nepomuku. Dokonce i místní, kteří les dobře znají, se mohou snadno ztratit. Prý se zde otevírají brány do světa mrtvých. Za vším stojí údajně kamenná formace, která kdysi sloužila ke keltským rituálům. Kolem kamenů jsou pocity návštěvníků nejstísněnější, přepadá je i velký strach. Keltům se prý při rituálech podařilo otevřít pomyslnou bránu, která je funkční dodnes. Prostor a čas zde přestává existovat. Lidé se tu nejen snadno ztratí, ale své bloudění dokonce zvláštně zapomenou. Ocitají se najednou na zcela jiných místech, aniž by si pamatovali, jak se tam dostali.

Naďa Kučerová

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

147957
DnesDnes192
VčeraVčera208
Tento týdenTento týden1115
Tento měsícTento měsíc4025

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice