Zrcadla se k věštění používala v různých dobách i kulturách. Dodejme však, že nebyla obyčejná, věštci i mágové dobře věděli, že s nimi musí zacházet velice opatrně. Nikdy se do věštění nepouštěli, pokud měli vztek, byli nemocní, měli depresi nebo je sužoval smutek.
Věštecká zrcadla mívala oválný nebo elipsovitý tvar, což symbolizovalo vesmírnou nekonečnost, byla černá. Někteří zasvěcenci si taková zrcadla vyráběli sami, jiní je alespoň nabíjeli ve speciálních skříňkách se symboly planet, kam je ukládali zahalená černým sametem.
Jak se při věštění postupovalo?
V místnosti předem vykouřené směsí bylin a kadidla se zatáhly závěsy a zapálily dvě svíce - po stranách zrcadla. Na hedvábný ubrus černé či tmavomodré barvy se umístilo zrcadlo. Věštec obvykle nejprve provedl určitá ochranná opatření - rituál. Až potom se usadil tak, aby v zrcadle neviděl svou tvář, zrcadlo mu ukazovalo pouze holou stěnu. Následně se několikrát zhluboka nadechl a vydechl, zahleděl se na zrcadlo. Spíše se tedy díval jakoby skrz něj, rozostřeně, a pak vyslovil potichu či nahlas svou otázku. Po několika minutách se lesklá plocha zrcadla změnila v jemnou mlhu, která měla mléčný či namodralý odstín. Tazatel stále hleděl upřeně do zrcadla, myslel přitom na svou otázku. To, za jak dlouho a zda vůbec dostal odpověď, záviselo na jeho schopnostech, na tom, do jaké míry se dokázal zklidnit a nechat vést intuicí. Někteří méně zdatní jedinci dokázali pomocí zrcadla odpovědět jen na opravdu jednoduché dotazy, na které existovala pouze odpověď ANO či NE. V zrcadle viděli jakési obláčky a jejich barva určovala, zda byla odpověď kladná nebo záporná.
Bílá barva naznačovala příznivé zprávy, souhlas, černá naopak. Fialové, zelené a modré barevné skvrny předpovídaly radostné události, červené, karmínové, oranžové a žluté spíše neradostné. Těm zdatnějším se před očima odvíjely vize jako film.
Brány do jiných dimenzí
Pomocí magických zrcadel zasvěcenci navazovali kontakt s živými i mrtvými, napojovali se na neviditelné světy, minulé životy. Mohli vidět i auru, diagnostikovat choroby a podobně.
Také ale byli leckdy konfrontováni s velmi nepříjemnými vizemi, zhmotnělými lidskými strachy, s duchy mrtvých (ač je nevolali), s duchy živlů, démony, příšerami nebo bájnými tvory. Pouze opravdu zkušení mágové pak dokázali udržet situaci pod kontrolou.
Kouzla lásky
Zrcadla se užívala mimo jiné i pro kouzla a předpovědi lásky. Traduje se, že třeba ženy z Appalačských hor znaly způsob, jak zahlédnout v zrcadle budoucího partnera. Za jistých magických podmínek (zrcadlo bylo potřeno tajemnou směsí bylin, Luna byla v určité fázi atd.) si před zrcadlem česaly vlasy, zpod jejichž závoje mohly spatřit obraz muže, jenž jim byl souzen.
(cul)

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

138977
DnesDnes79
VčeraVčera205
Tento týdenTento týden710
Tento měsícTento měsíc284

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice