Bez základů čarodějnické magie nemůžeme provádět zdárně žádné kouzlo. Proto je třeba, aby každý pochopil smysl vše ho, co bude dělat.

Kruh a jeho zákonitosti
Kruh by měl být vždycky tak velký, abychom se do něj bez problémů vešli. Kruh vymezuje chráněný prostor pro čarování. Maluje se křídou, uhlem, magickým mečem nebo hůlkou. Magický kruh se sestavuje ze dvou, někdy i tří soustředěných kruhů.
První, tzv. základní kruh si můžete namalovat například na lněné prostěradlo, potom ale musí být vždy používané jen pro čarování. Zhotovení druhého kruhu je součástí rituálu. V prvním kruhu máme připraveny všechny potřebné rituální předměty, pak obřadně vstoupíme do jeho středu a hůlkou uděláme kolem sebe další kruh, tak aby začínal a končil na východní straně. Jakmile je kruh uzavřen, je rituál započatý. Od tohoto okamžiku nesmíme kruh opustit až do doby, než jej opět otevřeme. Postavíme se do jeho středu a vyvoláme živly, které potřebujeme. Po ukončení magické operace nejprve propustíme všechny živly a poděkujeme jim za spolupráci. Střed kruhu vykouříme kadidlem a teprve potom ho otevřeme, a to proti směru hodinových ručiček. Teprve tehdy je z něj možné vystoupit.

Pentagram
Pentagram je pěticípá hvězda, významné magické znamení. Jde při čarování o důležitý symbol, ale také o znamení přinášející sílu a poznání. Do pentagramu se kreslí lidská postava s rozpaženýma rukama a roztaženýma nohama. Je to symbol bílé magie. Pět cípů hvězdy znamená koloběh světa a lidského života – zrození, zrání, dospělost, stárnutí a smrt. Pentagram je mágy považován za křesťanský kříž.

Rituál
Jde o obřad, který má přesně stanovený postup. Obřadní činnost a obřadní předměty pomáhají znásobovat sílu.

Oltář
Oltář je místo, na které ukládáme obřadní předměty. Tento předmět se musí vejít do kruhu, protože se stane naším „pracovním stolkem“.

Oblečení
Rituálním oblečením čarodějnic je dlouhá volná košile z bílého plátna. V žaludeční oblasti by měla mít nakreslený červený pentagram. Chybět by neměl ani černý plášť s kapucí, nohy jsou bosé.
(han)
 

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

150486
DnesDnes37
VčeraVčera215
Tento týdenTento týden819
Tento měsícTento měsíc3913

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice

Zdraví a půvab