Den je stejně dlouhý jako noc. Královna jara a svítání, krásná panna Eosté, nastupuje svou vládu. Vítězí nad zimou a probouzí přírodu. Vše nese známku obnovy a čisto ty.
Z proutí a vosku se vyráběly ozdoby v podobě zajíce a zdobily se jimi stěny a stoly. Zajíci jsou posly Luny, královna noci zajíce chrání před vším zlým, proto na sebe čarodějnice berou podobu zajíce, když se chtějí ukrýt před zlem. Lidé věřili, že čarodějnice v podobě zajíce přinášejí ochranu a požehnání, a proto je uctívali.
Nepostradatelnou součástí slavností jsou vejce barvená červenou, zelenou a žlutou barvou. Ve vejci je ukryt nový život, který je zahalen tajemstvím. Bohyně snáší vejce života a slunce mu dává život. Krutá zima odchází a nastává čas radosti.

Rituál vítání jara

Oltář ozdobte květinami. Prostor kolem oltáře by měl hýřit barvami a vůněmi. Do ošatek vložte nabarvená vejce, do středu oltáře postavte žlutou svíci a ozdobte ji červenými a zelenými stuhami. K oltáři si připravte koláče a bílé víno. Uzavřete kruh, přivítejte bohyni, vyndejte do rukou vejce a vnímejte, jak do něj vchází energie. Do něj promítněte své naděje a přání. Potom poděkujte bohyni za její přízeň, vhoďte do ohně koláček a trochu vína. Zbytek můžete sníst vy a také se začněte radovat z jara, které přišlo.

Rituál pro zbavování se nepříjemností

Tento rituál se provádí za novoluní. Zlozvyky, bradavice, nebo nežádoucí milenci? Toho všeho se dá zbavit. Na papírek si přesně zformulujte, čeho se chcete zbavit. Po uzavření magického kruhu, zapálení svíce a přivolání živlů si sedněte před oltář a představujte si, jak se vaše přání naplňuje. Vše dělejte v klidu a beze spěchu. Problém nejdříve nechte vystoupit na povrch, potom své napsané přání vyndejte a vhoďte do ohně. Dívejte se jak hoří a říkejte:
„Vesmírná sílo a sílo přírody, pomoz mi zbavit se tíže ve mně, trhám řetězy a pouta, která mě svazují, očišťuji se od všeho negativního, nech mě země zhojí, vzduch dá poznání, voda odplaví má trápení a oheň očistí a odnese trápení jako proužek dýmu v božské moci. Děkuji za pomoc a říkám: staň se!“
Při rituálu buďte hodně opatrní, protože se zbavujete toho, co vás tíží. Pokud se chcete zbavit člověka, který vám otravuje život, napište přesně, jak má odejít (například aby odešel za jinou ženou, aby vás přestal mít rád, aby se odstěhoval). Nikdy neříkejte, ať zmizí z vašeho života, abyste neuvolnili síly zla. Zmizení ze života může znamenat smrt.
(mh)

 

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

150486
DnesDnes42
VčeraVčera215
Tento týdenTento týden824
Tento měsícTento měsíc3918

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice

Zdraví a půvab