Rituály se svíčkami se staly jednou z nejpopulárnějších forem magie. Je jednoduchá, bezpečná a k její realizaci nejsou potřeba žádné speciální pomůcky, takřka výlučně jen svíčky. Pracuje na principu přání si toho, čeho chceme dosáhnout. Pomocí svíček je možné zobrazit celou situaci a nasměrovat jednotlivé prvky tak, jak si to představujeme. Svíčky při tom představují nejen jednotlivé lidi, ale i věci či poj my, jako je například láska, klid a podobně. Na stejném principu je vlastně založená i magie hliněných nebo voskových figurek.

Je jasné, že budeme potřebovat svíčky. Ne ale ledajaké, nýbrž různých barev, jelikož barva je při takovém rituálu jednou z nejdůležitějších složek. Existuje více interpretací, jak působí která barva na člověka. Technicky vzato - na každého asi jinak. Není ale možné popřít, že jsou i jakési společné vlastnosti, které vnímají všichni lidé stejně.
Například zelená je uklidňující, což zřejmě souvisí s tím, že v přírodě je všechno zelené, červená je zase ohnivá, zosobňuje sílu.

Nejdříve si vybereme svíčky, které budeme používat. Při jakémkoliv rituálu bude potřeba mít alespoň jednu bílou oltářní svíčku, vámi zvolená podobizna boha nebo bohyně, kadidelnici nebo vonné tyčinky, vodu a sůl. Svíčky před rituálem je nutné potřít olejem. Můžeme použít speciální olej na svíčky, olivový olej nebo různé éterické oleje. Jestliže má olej nějakou barvu, měl by ladit se svící.

Svíčku vždy mažte směrem od středu ke krajům. Je při tom nutné se soustředit buď na výsledný efekt celého magického úkonu nebo na speciální funkci svíčky.Jestliže má svíčka představovat nějakou osobu, soustředíme myšlenky právě na tuto osobu.

Pro různé druhy zvířetníkových znamení je příznivá vždy jiná barva. Pro znamení Vodnáře je to modrá a zelená, pro Ryby bílá a zelená, pro Berana bílá a růžová, pro Býka červená a žlutá, pro Blížence červená a modrá, pro Raka zelená a hnědá, pro Lva červená a zelená, pro Pannu zlatá a černá, pro Váhy černá a modrá, pro Štíra hnědá a černá, pro Střelce zlatá a červená, pro Kozoroha červená a hnědá. I pro různé dny v týdnu jsou důležité barvy. Pondělí vévodí bílá, úterý červená, středě purpurová, čtvrtku modrá, pátku zelená, sobotě černá, neděli žlutá.

Obecná symbolika barevných svící:
bílá - čistota, pravda, upřímnost
červená - síla, zdraví, vitalita, sex
světlemodrá - klid, porozumění, trpělivost, zdraví
tmavomodrá - impulzivnost, sklíčenost, proměnlivost
zelená - finance, plodnost, štěstí
zlatá a žlutá - přitažlivost, přesvědčivost, kouzlo, důvěra
hnědá - váhání, nejistota, neutralita
růžová - poctivost, láska, morálka
černá - zlo, ztráta, nesoulad,zmatek
purpurová - napětí, ctižádost, obchodní vzestup, síla
stříbrná a šedá - zrušení, neutralita
oranžová - povzbuzení, přizpůsobivost, přitažlivost
zelenožlutá - zbabělost, zlost, žárlivost.

Při rituálu na získání lásky někoho jiného budeme například potřebovat dvě specifické svíčky a oltářní svíčku. Oltářní svíčku umístíme doprostřed horní části oltáře, slouží hlavně k osvícení prostoru. Další svíčku, která představuje nás, respektive osobu, která chce získat přízeň, umístíme v levé dolní části oltáře. Barvu si vybereme podle našeho zvířetníkového znamení.

Druhou svíci, která představuje osobu, jejíž přízeň chceme získat, postavíme těsně nad naši svíčku. Druhá svíčka může být růžová - pokud toužíme po romantické a něžné lásce, nebo červená, jestliže chceme někoho sexuálně silnějšího nebo energičtějšího. Nebo můžeme použít zelenou svíci, která symbolizuje citlivou osobu milující domov.
Na protější stranu, tedy do pravého spodního rohu dáme astrální svíčku, v tomto případě červenou, protože červená je vhodná pro vyjádření vitality, sexu. Do levého horního rohu oltáře patří podobizna boha, do pravého bohyně. Uprostřed bude kadidelnice nebo vonné tyčinky. Dole, též uprostřed, bude zlatá svíčka, která symbolizuje přitažlivost, přesvědčivost, důvěru.

Nad oltářem se nejprve zklidníme, pak postupně zapálíme všechny svíčky a vonné tyčinky. Meditujeme, v duchu si říkáme, co si přejeme, a to tak dlouho, dokud nemáme pocit, že nás bozi vyslyšeli. Svíčky postupně sfoukneme, nakonec zlatou. Ještě chvíli v klidu posedíme a necháme v sobě vše doznít.
(han)