Každá čarodějnice by měla znát nejen kouzla, ale i bylinky. Bez poznání toho, jak a čím léčit, se nemůže této činnosti dostatečně věnovat. Rostliny se v čarodějnictví používají nejen při rituálech, ale dělají se z nich také tajemné elixíry a uzdravující masti. Všechny používané bylinky rostou volně v přírodě, to jim ale neubírá na účinnosti. Pojďme se alespoň na ty základní podívat.
Blín černý – kouř z této doutnající rostliny vdechují čarodějnice při některých rituálec

h, aby dosáhly co nejvyšší jasnozřivosti.
Bříza – má nejen omlazovací účinky, ale také dokáže velmi dobře čistit prostředí. Březové větvičky se pokládají na práh nebo se věší ke stropu v předsíni. Z břízy by měla být všechna čarodějnická košťata.
Buznice lékařská – jde o velmi silnou ochranu proti zlým kouzlům.
Čemeřice černá – i když její název napovídá něco jiného, nenechte se mýlit. Čemeřice černá má navzdory svému jménu květy zcela bílé. Pomáhá při zaříkávání, její květy se sypou při rituálech všude okolo.
Divizna žlutá – tato rostlina se namáčí do oleje a používá se jako svíčka. Světlo pak maří zlé úmysly. Doporučuje se v případech, že se někdo cítí ohrožený, dovede velice dobře vyčistit prostor.
Jeřáb – tyto červené plody ochraňují před zlým útokem, dříve se zašívaly dospělým i dětem do oblečení.
Mák setý – patří k nejstarším kulturním plodinám. Pro obsah opia byl mák zasvěcován bohům. Podaný odvar z máku může uvrhnout nechtěného milence v zapomnění.
Mandragora – o této bájné čarodějnické rostlině by nešlo se nezmínit. Důvodem zájmu o ni je moc nad člověkem. Říká se dokonce, že tato rostlina má i povahu. Ovlivňována má být duchy mimozemského původu, a proto je silnější než člověk. V čarodějnictví se používá rozdvojený, tzv. samičí kořen. Ten se strouhá do nápojů lásky a léčí u žen neplodnost.
Šalvěj – očišťuje prostředí i organismus. Při rituálech se větvičky šalvěje hází do ohně, kouř pak očistí rituál.
Ženšen – tento „kořen života“ dokáže dát lidský organismus do rovnováhy. Neléčí ale, nýbrž předchází nemocem. Tento kořen vypadá jako člověk, protože prý v něm sídlí lidský duch.
(han)