Čarování a magické praktiky znají lidé velmi dlouho. Používaly se všude tam, kde lidský um nestačil. Pomocí magie se léčilo, pomáhat měla při lovu, na bojištích, měla zajišťovat dobrou úrodu a byla nápomocná i v mnoha ostatních sfé rách lidského života. Pomáhala však i jinak. Díky ní se zbavovalo nepohodlných osob, sesílalo se na ně neštěstí. Magie se soustřeďovala i na další, rozhodně ne ušlechtilé, cíle. Nazývá se černá magie, používá se dodnes a nahání hrůzu.

Formování zkázy

Velmi působivým pomocníkem v černé magii je volt. Jedná se o figurku z vosku nebo hlíny. Zobrazovala člověka, kterého se očarování týkalo. Musela být doplněna o některé důležité části oběti. Byly to vlasy, krev, nehty nebo kousek látky z oděvu, který oběť nosila. Figurka pak byla propichována, tavena nebo zahrabána, podle toho, co mág s obětí zamýšlel. Zajímavostí je, že bylo učiněno několik pokusů s takovými figurkami a pokusná osoba opravdu ve většině případů pociťovala bolesti při bodání do figurky na stejných místech svého těla. Volty byly známy již ve starém Egyptě a postupně se jejich praktikování rozšířilo
snad do všech kultur. Mágové je používají stále. Jejich oběti se často potýkají s problémy, které nelze vysvětlit. Ať je to jak chce, tyto praktiky evidentně fungují.

Pekelné příručky

Snad žádný černý mág se neobejde bez grimoáru - magické knihy, kde jsou popsány návody, jak postupovat při výrobě přípravků, zaklínadla a jak vyvolávat duchy. Velká hodnota se jim nepřipisuje a většina z nich pochází ze středověku, kdy magie zaznamenala velký rozkvět. Zřejmě nejznámějším grimoárem jsou Šalamounovy klíčky. Přesto, že je jejich původ připisován Šalamounovi, nemají s ním nic společného. V knize jsou uvedeny návody na přípravky, modlitby a zaklínadla, kuřidla, ale je zaměřena hlavně na zhotovování pentaklů. Je o ní zmínka i Äv příručce pro inkvizitory. Klíčky byly hojně přepisovány a dále šířeny a v mnoha případech tu mnoho okultistů zaznamenalo i své vlastní recepty. Papež Inocenc VI. je sice nechal spálit, ale údajně se dochovaly dodnes.
Další známý grimoár se jmenuje Abramelinova kniha o magii. Napsal ji zřejmě kabalista Abraham z Wormsu a jedná se o velmi nebezpečnou příručku k provozování magie. Pracuje s démony pekla a stala se prý osudnou i několika zkušeným mágům. Mnozí totiž spáchali po některých praktikách sebevraždu. Dodnes i její pouhé čtení je velmi nebezpečné. Popisuje nejen postup při magických rituálech, ale uvádí i seznam démonů, kteří mají mágovi "pomáhat", ale hlavně čtverce s jejich jmény. Už samotné opisování těchto čtverců se ukázalo jako velmi nebezpečné.
Ať to již může vyvolat úsměv na tváři nebo pocit přehánění, tato kouzla skutečně fungují a jsou účinná. Rozhodně se nejedná o žádný žert a každý, kdo se rozhodne pro provozování černých praktik, může být hodně nemile překvapen.
(han)

FOTO VOSKOVÉ FIGURKY: EHIVE.COM
 

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

150485
DnesDnes33
VčeraVčera215
Tento týdenTento týden815
Tento měsícTento měsíc3909

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice

Zdraví a půvab