0906ArchetypálníSymbolika horoskopu obsahuje až dvanáct základních archetypů či osobností bytí. Do jejich tajemství vás postupně zasvětí astroložka a konstelářka Pavlína Holancová. Každý z archetypů má nezastupitelný význam.

 

Mars - mužský princip

Mars, řecký bůh Áres, představuje akci a proniknutí. Marsovský - maskulinní - princip je ve své čisté podobě symbolizován nutkavou potřebou proniknout do neznámých prostor a hledat. Jde o to narušit a rozbít strukturu, organizaci a stagnaci. Mars tedy představuje individuální impuls, nutkání rozvinout jedinečnost a podpořit identitu, má podnětnou a dynamickou povahu. Symbolizuje vše, co je ve světě individualistické, nekonzistentní, eruptivní, násilné a konkurenční. Umístění Marsu v individuálním horoskopu symbolizuje archetyp našeho vnitřního muže (animus), který je komplementární s vnitřní ženou (anima). Jako archetyp představuje Mars vůli k životu, touhu, způsob a strategii, jimiž se prosazujeme. Planetě Mars trvá tranzit horoskopem necelé dva roky, ovšem má i retrográdní periodu (vrací se) - jednou za dva roky po dobu asi 11 týdnů. V té době přehodnocujeme cíle, záměry i strategie.

Co postavení Marsu v horoskopu prozrazuje?

Mars a jeho postavení v individuálním horoskopu mimo jiné naznačuje sexuální preference, snahu zažívat moc a sklon k netrpělivosti, hněvu, agresi nebo násilí. V běžné realitě představuje Mars to, co potřebujeme, abychom byli efektivní, může se projevit ve formě frustrace a hněvu.

Mars v kardinálních znameních (Beran, Váhy, Kozoroh, Rak): Je skvělý pro zahájení projektů. Bohužel, ne vždy je dokončí. Zejména Mars v Beranu potřebuje vyrazit, bojovat, zažít dobrodružství. S Marsem v Beranu je hněv vyjádřen vysoce konfrontačním a konkurenčním způsobem, aby dokázal svou nadřazenost. Mars v tomto znamení je prchlivý, netrpělivý. To Mars ve Vahách se tak snadno nerozzlobí. Díky vysoce rozvinutému sociálnímu povědomí nejde do konfrontace, pokud to není nezbytně nutné. Při střetu pak hodnotí svou pozici z hlediska spravedlnosti a morálky, aby získal podporu druhých. Mars v Raku umí být citlivý a zároveň asertivní. Vyhýbá se vyjádření hněvu, když je ohrožena jeho emocionální bezpečnost, která se vztahuje na rodinné příslušníky. Mars v Kozorohu nemá rád, když mu někdo kazí plány. Kontrolovaný a zralý Kozoroh má tendenci zůstat objektivním tváří v tvář frustraci. Pokud se hněv dostane do cesty jeho ambicím, snaží se je mít co nejvíce pod kontrolou. Mars v Kozorohu má tendenci převádět hněv do rozhodných akcí a jde si neúnavně za svým.

Mars ve fixních znameních (Býk, Štír, Lev, Vodnář): Nemá rád změny, jeho strategie je zaměřena na dlouhodobé a stálé cíle. Mars v Býku si nadevše cení všeho, co lahodí smyslům, ale i rovnováze. Snaží se minimalizovat rozruch v každodenním životě. Když se však rozhodne vyjádřit hněv, bude velmi neústupný. Mars ve Štíru má zcela jinou strategii, usiluje zejména o moc a kontrolu (včetně sebeovládání). Dokáže být ledově studený ve svém hněvu a schovává smrtící bodnutí až do rozhodujícího okamžiku. Mars ve Lvu žádá o uznání svého významu. Lev nenávidí, je-li ignorován nebo považován za samozřejmost. Když je jeho pýcha zraněna, vyjadřuje hněv dramatickým a vůdčím způsobem. Opozitní Vodnář je pravděpodobně nejvíce emocionálně odtažité znamení zvěrokruhu. Z tohoto důvodu je pro něj těžké dostat se do kontaktu s jakoukoli emocí - včetně hněvu. Mars ve Vodnáři tak hledá intelektuální důvody, kterými si hněv ospravedlní.

Mars v pohyblivých znameních (Blíženci, Střelec, Panna, Ryby): Volí flexibilní strategii, potřebuje primárně poznávat svět a být v něm užitečný. Mars v Blížencích „ukecá“ a přesvědčí o své pravdě každého. Nechybí mu sarkasmus a vtip. Jako vzdušné znamení není příliš emocionální, nevydrží se dlouho hněvat. Hněv spíše převede na kritiku a racionalizaci, která vede k pocitu sociální a intelektuální nadřazenosti. Ve Střelci se Mars prosazuje prostřednictvím silných názorů. Bojuje za své morální a intelektuální postavení, rozzlobit ho může, když mu někdo brání v jeho potřebě hledat vyšší smysl. Mars v Panně se příliš nezabývá vlastním významem. Ale frustruje ho, když se věci nedějí „správně“. Často se jedná až o neúprosný perfekcionismus. Mars v Panně bývá kritický k sobě i ostatním. Mars v Rybách uzavírá cyklus všech znamení. To také do velké míry ovlivňuje jeho symbolickou povahu. Potřebuje zážitky transcendentní povahy, rád vstupuje do změněných stavů vědomí. Je idealistický a rozhněvá ho, jsou-li popírány či zesměšněny jeho ideály. Jeho odveta je pak skrytě nebezpečná.

V jakém znamení máte Mars vy? Jaká strategie k dosažení cílů je vám vlastní? Pokud s tím potřebujete poradit, můžete se obrátit na Pavlínu Holancovou- tel.: 725 509 063, www.pavlinaholancova.cz

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Spiritobchod

147956
DnesDnes181
VčeraVčera208
Tento týdenTento týden1104
Tento měsícTento měsíc4014

Partnerské weby

Apartmány, ubytování Teplice