Mezinárodní asociace exorcistů hovoří od roku 2014 o tom, že na náš svět více než kdy jindy působí zlé síly a lidstvo se tak nachází na pokraji otevřené války s démonickými mocnostmi. Aby bylo démonické zlo přitaženo a mohlo volně působit, musí zafungovat další aspekty. Je k tomu

zapotřebí i otevřené pomoci od nějaké početné skupiny lidí, která patřičně experimentuje s černou magií a okultismem.

Bojovníci proti démonům

Představa o tom, že všude kolem nás působí pekelné síly, se kterými je nutné bojovat, zní jako ze středověku. Ve skutečnosti na to někteří zasvěcenci poukazují již od počátku našeho letopočtu. Například slavný biblický příběh popisuje, jak Ježíš Kristus bojuje s ďábelskými silami. V průběhu věků, za více než dvacet století, se ďábelské síly více či méně aktivovaly, ovšem projevovaly se prakticky neustále. Rovněž ve 21. století mnozí věří, že toto riziko je stále více než akutní. Vzhledem k těmto sílícím trendům pak v 90. letech minulého století došlo dokonce k založení Mezinárodní asociace exorcistů, ze jejímž vznikem stojí šestice kněží. Počet členů Mezinárodní asociace začal brzy rychle růst. Katolická církev schválila její stanovy v červnu roku 2014 a od té doby její členové působí jako oficiální bojovníci proti démonům.

Zájem o okultismus

Členové bojující proti zesílenému působení démonických sil dostávají z celého světa spoustu žádostí, a tak dokonce zřídili telefonní ústřednu, která je lidem k dispozici od pondělí do pátku. Do boje proti šíření démonických vizí se přitom zapojují i někteří psychiatři, kteří tvrdí, že jsou také svědky častých mediálních, televizních, knižních i filmových sdělení, která částečně ze senzacechtivosti a okázalosti podněcují zejména mladou generaci k tomu, aby se zajímala o okultismus a satanismus, popřípadě je praktikovala. Cílem Mezinárodní asociace se především stalo vymítání ďábla z různých koutů světa. Především pak diskutují o důsledcích okultismu, satanismu a ezoterismu na životy lidí. Tyto praktiky přitom otevírají cestu mimořádnému působení démonů. Počet lidí, kterým způsobují značné škody na sociální, psychologické, duchovní i morální úrovni neustále stoupá, což Mezinárodní asociaci působí nemalé starosti, neboť se zvyšuje počet případů mimořádně silné démonické aktivity.

Boj proti zlu

Mluvčí asociace Valter Cascioli prohlašuje, že boj proti zlu se stává stále více naléhavým. To je zjevně způsobeno kromě přímé činnosti démonických sil i oslabením víry, nevázaností, bezzásadovostí i dnes rozšířeným kulturním relativismem. V mnoha zemích proto nyní roste počet kněží, kteří jsou vzděláváni v metodách vymítání všeho ďábelského, neboť čím dál tím více stoupá i počet situací, které přesahují veškeré kompetence psychologie. Podle Vatikánu je důvodem vzrůstající aktivity démonů zejména skutečnost, že se v současné době nepřiměřenou mírou šíří experimentování s černou magií a okultismem. Na vině by měl údajně být především internet, který poskytuje snadné návody, jak se s ďábelskými entitami dostat do kontaktu. Například v Miláně by už měla nějakou dobu fungovat telefonní linka na pomoc proti temným silám. Kromě církevních činitelů a některých psychologů se ke zvýšenému nebezpečí démonických sil, které hrozí našemu světu, přiklánějí i další skupiny lidí, organizace a zvláště citliví jedinci na démonologii.

(vel)

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

126275
DnesDnes166
VčeraVčera214
Tento týdenTento týden1274
Tento měsícTento měsíc5515

Partnerské weby