STŘELEC (23. 11. - 21. 12.)
Každé znamení zvěrokruhu má svoje slabé stránky, dispozice pro nejrůznější onemocnění, zdravotní problémy. Jaká strava, relaxace, bylinky, pohyb jsou pro to které znamení nejvhodnější? To se můžete dozvědět z našeho seriálu.
Charakteristika
Milují nezávislost a svobodu. Lidé narození v tomto znamení jsou otevření, netrpěliví, impulzivní. Občas to přeženou s upřímností, mnohdy mohou ranit svou přímočarostí své okolí, takt a diplomacie jsou jim cizí. Rádi nad něčím hloubají a filozofují, patří mezi věčné hledače pravdy. Mají rádi svůj klid a pohodlí, jejich zápornou stránkou může být někdy nedostatek rozhodnosti. Navenek se jeví jako velice klidné znamení, ale uvnitř bývají Střelci velmi citliví. Vyhledávají dobrodružství, je u nich velmi silně vyvinutý smysl pro spravedlnost. Pro zrozence tohoto znamení je charakteristická velkorysost, hašteřivost, jistý konzervativní způsob myšlení, Střelci lpí na tradicích.
Možné zdravotní problémy
Střelci se většinou mohou těšit dobrému zdraví. K nejcitlivějším částem těla patří plíce, hypofýza, játra. Většina zdravotních problémů u Střelců pramení z jejich přepracovanosti, z permanentního stresu, ze zklamání - když se realita vymyká tomu, co si vysnili. Často mohou trpět revmatismem a také je u nich větší riziko úrazů a zranění. V takovém případě hrozí problémy se zády, v ohrožení může být krček stehenní kosti, sedací nerv. Problémy se žaludkem mohou pramenit z přejídání, z nestřídmosti v jídle.
Jídelníček
K jídlu mají Střelci pozitivní vztah. Nikdy nepohrdnou talířem vydatné české stravy, rádi v kuchyni experimentují. Zřídka přemýšlejí nad tím, jestli se stravují zdravě, nebo si mohou jídlem nějak ubližovat. Podle toho také někdy vypadá jejich postava, často mají nadváhu. Aby se rozhodli pro některou z redukčních diet, k tomu potřebují silnou motivaci. Přimět je ke změně celkové životosprávy není lehké. Ovšem dokázat to může zdvižený prst lékaře, hrozba nějaké civilizační choroby.
Byliny
Střelci nechtějí v životě prohrávat, na jejich cholerickou povahu jsou vhodné uklidňující bylinky, jako jsou například levandule, meduňka, třezalka, chmelové šištice. Jejich koncentraci a rozhodování podpoří tymián. S občasnými trávicími problémy způsobenými přejídáním jim pomůže pampeliška a čekanka obecná, které posilují játra.
Kameny
Zdraví Střelců mohou podpořit tyto kameny: obsidián, ametyst, opál, lazurit.
Relaxace
Střelci nemají rádi jakékoliv omezování. Proto budou pro Střelce vhodné sporty, při nichž mohou podávat výkony sami za sebe, soustředí se na ně pozornost. Pokud se ale ocitnou ve společnosti stejně naladěných lidí, vhodnými pro ně mohou být kolektivní sporty. Ať už to bude volejbal, basketball, tenis, kopaná.
(pru)

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

126275
DnesDnes162
VčeraVčera214
Tento týdenTento týden1270
Tento měsícTento měsíc5511

Partnerské weby