Název této runy bývá překládán jako pochodeň, a byla dlouhá staletí jediným bezpečným zdrojem světla ve většině domácností. Znamená v podstatě i cosi jako „klíč“. Kaunaz zlepšuje zdraví, je světlem na naší duchovní cestě. Symbolizuje božský oheň, který si neseme každý ve svém srdci, který zahání stíny i strach. V jasu plamene nacházíme náhle řešení situací, jimiž procházíme. Tato runa člověku napomáhá ujasnit si životní postoje, porozumět tomu, co se kolem něj děje, může mu dokonce poskytnout dar jasnozření. Kaunaz je jedna ze základních run, jejímž protikladem je Iso, led. Runa Kaunaz se vyslovuje jako české K. Pojí se k ní šťastné číslo 6, barvy modrá a světle červená, z živočichů se k ní řadí sokol či rys (mají ostrý, pronikavý pohled), z drahokamů chalcedon. Runa se váže k bohyni Skuld (ta splétá minulost s přítomností do podoby budoucnosti), náleží jí směr západ, strom borovice, léčivé rostlina blatouch močálový nebo také petrklíč, živel oheň, období části měsíce září (13. 9. až 27. 9.), den v týdnu úterý, měsíční fáze ubývající, polaritu má ženskou.

V léčitelství: Používá se proti zánětlivým stavům, vředům, horečce, spáleninám a chorobám pohlavního ústrojí.
Věštecký význam: Runa jako taková ukazuje na potenciální možnosti, napovídá, že k realizaci plánů je třeba vytrvalosti, člověk nemá plýtvat energií ani prostředky. Má mít důvěru v to, že v případě problémů do nich bude vneseno světlo, poznání může přijít náhle a z nečekaného směru.
Pokud si vytáhneme runu v řádné pozici - můžeme doufat v pozitivní završení našich záměrů, i kdyby první signály nasvědčovaly pravý opak. Čekají nás nové zážitky a poznání, jsme-li nemocní, uzdravíme se, dojde k regeneraci našich sil, máme-li problémy, vyřeší se - stačí se nechat vést vnitřním světlem.
Runa v obrácené pozice - pozor na zablokování životní energie, zpomalení a zdržení v úředních věcech a jednáních. V případě nemoci může dojít ke zhoršení stavu. Zřejmě nás čeká zklamání, budeme bojovat se zoufalstvím, pocity beznaděje.
V magii: Runa Kaunaz je spojována s ohněm a jako taková pomáhala zejména rozdmýchat plamen sexuální přitažlivosti mezi milenci. Jinak ji též je možné využít v rámci posílení tvořivosti, k získání inspirace, zvýšení sebedůvěry, odvrácení negativních vlivů.

Kouzlo runy Kaunaz
Můžete si celkem snadno vytvořit talisman lásky. Z borovicového dřeva vyřízněte za úplňkové noci tvar srdce a namalujte do něj znak runy červenou barvou. Připevněte si ho na koženou šňůrku a noste ho na krku. Pak je také možné provést milostný rituál. Při něm je ale zapotřebí jisté opatrnosti. Kouzlo není určeno k tomu, abyste jeho prostřednictví někoho ovládali. V průběhu dne před úplňkovou nocí si najděte v přírodě klidné místo a připravte ohniště, do něhož vložíte borovicové dřevo ve tvaru znaku runy Kaunaz. Za svitu úplňku pak zapalte oheň, postavte se k němu a pozorujte, jak borovicové dřevo hoří. Myslete na to, jak se zároveň s ním rozhořívá jiskra vašeho přání, vyslovujte přitom hlásku K při každém výdechu. Rituál by měl trvat zhruba deset minut. Pak se ještě na chvíli k ohništi posaďte a představujte si v duchu, jak se vaše přání plní.
(cul)
 

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

126274
DnesDnes157
VčeraVčera214
Tento týdenTento týden1265
Tento měsícTento měsíc5506

Partnerské weby