Lidé odpradávna toužili po štěstí a úspěchu, k jejich získání neváhali využít magické rituály, pořizovali si talismany. Za amulet pro štěstí je dodnes například považovaná nalezená koňská podkova. Zvlášť pokud v ní zůstaly hřeby, jsou prý její vibrace velice silné. Ve starých knihách je opakovaně zm iňován obřad „pírka pro štěstí“.

Chcete-li jeho účinky vyzkoušet, budete potřebovat peří divokého ptáka hnědé nebo bílé barvy. Dále si připravte jalovcový olej, červenou svíci, trochu šafránu nebo třezalky na nehořlavé podložce, skleněnou misku s pramenitou vodou a hrst soli. Za přibývajícího měsíce, nejlépe v neděli mezi pátou až devátou hodinou večerní, si oblečte pohodlné šaty. Věnujte čas zklidnění toku myšlenek a soustřeďte se. Zapalte svíci, vezměte ptačí pírko do levé ruky, očistěte ho od všeho zlého špetkou soli a potom s ním opište kolem svého těla kruh. Zapalte na krátkou chvíli byliny a dým pírkem rozežeňte do všech světových stran.

Přibližte pírko těsně k plameni svíce, vykoupejte ho v jejím světle a následně pokropte vodou. Spojili jste se s přírodními živly a můžete je požádat o pomoc. Stačí už jen jediná kapka oleje a zaříkadlo: „ Nechci málo, nechci moc, prosím vás teď o pomoc. Vítr pírko odnese a mně štěstí přinese.“ Přiložte si pírko k čelu a přejeďte jím své zavřené oči. S myšlenkou, že se něčeho vzdáváte a mnohem víc získáváte, vypusťte pírko ven do větru. Vaše myšlenky by měly být čisté a svobodné, štěstí, o které prosíte, nesmí být úmyslně vykoupeno zármutkem druhých.
(zem)
 

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

119489
DnesDnes43
VčeraVčera500
Tento týdenTento týden1581
Tento měsícTento měsíc8446

Partnerské weby