Boží kámen je přírodní mystické místo, které naleznete v lokalitě mezi obcemi Kraselov a Tažovice na Strakonicku. Budeme-li konkrétnější - musíte se vypravit k táhlému návrší asi deset kilometrů západním směrem od Strakonic (trasa je znač ena z odbočky ze silnice mezi Kraselovem a Tažovicemi, vede po polní cestě). Vystoupáte-li pěšinou na vrcholek kopce, jak uvádí mapa - do nadmořské výšky 621 metrů, spatříte soustavu - shluk - velkých, na sebe poskládaných kamenů - bloků.

Odedávna se tu poutníci setkávali se zvláštními pocity, opatrně hovořili o boží přítomnosti. Jistý čas si lidé mysleli, že jde o pozůstatky nějaké kultovní pohanské stavby, že se zde pořádaly rituály. Nyní už je jasné, že nejde o žádné menhiry, které by sem byly účelně dopraveny, přemístěny. Je to ryze dílo matky přírody. Přesto Ing. Pavel Kozák, český popularizátor geomantie (zabývá se studiem míst tajemných a takových, které mají zajímavé působení), uvádí, že lze toto místo považovat za svatyni a rozhodně má neobyčejnou sílu, patří k energeticky nejsilnějším v České republice.

Podle mnohých senzitivních jedinců a psychotroniků, kteří již místo v minulosti navštívili, má zdejší energie uklidňující vliv, v člověku vyvolává pocit bezpečí, zbaví ho strachu či obav a je-li senzitivní, může mu zprostředkovat i skutečně neobvyklé vjemy. Neustálý tok pozitivní energie proudí z granitového balvanu, který leží druhý zprava, podobá se lodi. Energetické centrum se přitom nachází nikoli ve středu tohoto kamenného bloku, nýbrž je posunuto k jeho kraji. A jedinečné působení energie můžete vnímat až do určité vzdálenosti od balvanu, nejen v jeho těsné blízkosti. Esoterici a lidé, kteří prahnou po duchovních zážitcích, sem přicházejí meditovat, nabíjet se psychicky i fyzicky. Někteří tvrdí, že energie je i léčivá, může člověku pomoci od určitých chronických zdravotních problémů, říkají, že je zde cítit napojení na kosmickou energii a vyšší síly.

Paní Irena T., která se dlouhý čas zabývá astrologií i výklady z karet, nám například prozradila, že místo navštěvuje pravidelně dvakrát do roka, případně sem zajde i v čase, kdy řeší nějaký závažný problém. Proč? Prý se vždy dozví, co ji nebo její blízké čeká, čeho se vyvarovat, jak postupovat. Mívá zde jasnovidné vize a jak naznačují další svědectví, zdaleka není jediná. Jistý psychotronik-amatér nám zase vyprávěl, že zde zřejmě spatřil děje ze svého minulého života. Je přesvědčen, že zvláště první návštěva Božího kamene zanechá v každém jedinci hluboký dojem. Ovšem pozor! Právě vzhledem k síle, kterou toto místo má, není radno se tu podle některých odborníků zdržovat příliš dlouho - doporučují maximálně dvacet až třicet minut. V tomto názoru se ale rozcházejí s jinými svými kolegy, kteří naopak uvádějí, že pozitivní energií se nelze předávkovat a člověk zde může setrvat, jak dlouho chce.
(xar)
 

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

120929
DnesDnes240
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden3975
Tento měsícTento měsíc10329

Partnerské weby