Fotografie 0027Pátek 29. března - runa Isa, Is (led, stabilita)

Výklad Lucia di Moriani: Runa Isa vám doporučuje aktivovat trpělivost. Přestože byste možná rádi cosi změnili, s čímsi pohnuli vpřed, nemusí to vyjít. Záleží na okolnostech. Věnujte se dnes tedy spíše rutinní činnosti. Ačkoli máte chuť pustit se do nových aktivit nebo

projektů, nesnažte se nic prosadit či rozpohybovat násilím. Dokud se nezmění jakési vnější podmínky, z místa se nepohnete a nemá smysl s tím bojovat. Můžete si však uklidit kolem sebe i pomyslně ve svém nitru, stejně tak můžete třeba plánovat další kroky. V souvislosti se vztahy runa signalizuje bilancování, může dojít k ochlazení citů. Pozorujte svého partnera nebo toho, kdo je vám sympatický, naslouchejte mu. Dnešek vám dává příležitost nahlédnout na vaše vztahy z jiného úhlu pohledu. A možná objevíte zajímavé souvislosti, vzorce či programy chování, o nichž jste neměli tušení...

Runa Isa znamená led, jenž je spolu s krupobitím nepřátelskou přírodní silou. Popisuje stabilitu, která však brání změnám, tedy i určitou zkostnatělost, ztuhlost, jakési zamrznutí, neschopnost pohnout se jakýmkoli směrem. Pojí se k číslu jedenáct, hlásce I (vyslovuje se Aj), stromu olši a rostlině blínu, živlu země, k barvě černé, zvířeti sob, drahokamu kočičí oko, věcem lyže či saně. V rámci zdraví je využívána při léčbě omrzlin, chorob z prochladnutí a v případě ochrnutí. V magii je součástí rituálů na pozastavení nežádoucích dějů. V podobě amuletu tlumí netrpělivost a chladí „horké hlavy“.

Sobota 30. března - runa Wunjo, Wyn (radost, osvícení) - obrácená

Výklad Lucia di Moriani: Runa tažená v obrácené poloze naznačuje, že jste možná myšlenkami uvízli v minulosti. A právě kvůli tomu možná nevidíte nebo míjíte nové příležitosti, které k vám přicházejí. Dnes nemusí vyjít vše podle vašich plánů, můžete se kvůli něčemu trápit. Měli byste být opatrnější, tím eliminujete riziko a dopad negativních zážitků a zkušeností. Zamyslete se nad svým přístupem a postoji, také nad tím, co vlastně doopravdy chcete. Pokud neprožíváte radost a naplnění, snažte se odhalit skutečné důvody. Co se vztahů a milostné sféry týká, mohou se ozvat nevyřešené rodinné záležitosti. Prohloubí se pocity osamění, odmítnutí, jakékoli negativní emoce budou prožívány mnohem ostřeji. Nezapomínejte však na to, že pozitivní myšlení a přístup k vám přivolávají štěstí. Pozor si dejte na povrchní vztahy, které vám radost stejně nepřinesou. Obrácená runa Wunjo může také varovat před nevěrou v partnerském vztahu, nebo může poukazovat na skutečnost, že marně hledáte nový protějšek.

Runa obecně symbolizuje štěstí, úspěch a uznání ze strany bližních. Pojí se k ní číslo 8, strom jasan, rostlina len, živly voda a země, hláska W, barvy žlutá a indigová, drahokam diamant, věc roh k pití. V rámci zdraví pod působnost této runy spadají poruchy dechu a tiší bolesti. V magii je součástí rituálů k přivolání úspěchu a štěstí, ve spojení s dalšími runami se využívá při rituálech ke splnění přání. V podobě amuletu dodává člověku sebevědomí.

Neděle 31. března - runa Gebo, Gyfu (dar, velkorysost)

Výklad Lucia di Moriani: Runa naznačuje, že můžete cosi získat. Nemusí ale jít o finanční nebo materiální zisk, ve hře jsou i mimořádně cenné informace nebo rady, nový úhel pohledu či zkušenosti. Pokud jste se snad ocitli v nesnázích, nebojte se požádat o pomoc někoho z okolí. Stejně tak byste ale měli ochotně poskytnout podporu tomu, kdo ji potřebuje. Runa vám připomíná, že jen to, co dáváte, dostáváte zpět. Co se obecně vztahů (pracovních i osobních) týká - když se budete trochu snažit, můžete urovnat nějaké spory, dohodnout se na kompromisu. V souvislosti s láskou vás runa vybízí k prohlubování vazeb. Kdo je sám, měl by vyrazit do společnosti, může potkat někoho s podobnými zájmy a navázat perspektivní vztah.

Název runy Gebo je překládán jako "dar". Darem může být cokoli, runa značí nejen dary hmotné, ale také nehmotné - v podobě lásky, nabytých zkušeností, služby, pomoci v nesnázích. K runě se pojí stromy jasan a jilm, element voda, barva tmavě modrá, hláska G, číslo 7, rostliny fialka a maceška, zvíře vůl, kámen opál, věc - nástroj – sklenice. Pod působnost runy z hlediska zdraví spadá léčba sexuálních potíží a odstraňování energetických bloků. Používá se též v případě nějaké otravy. V magii je runa součástí rituálů k pravé lásce. Nemusí jít ale jen o lásku mileneckou, nýbrž také sourozeneckou, lásku v přátelském vztahu atd. Stačí nosit při sobě amulet se znakem této runy.

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

126275
DnesDnes165
VčeraVčera214
Tento týdenTento týden1273
Tento měsícTento měsíc5514

Partnerské weby