0903archeSymbolika horoskopu obsahuje až dvanáct základních archetypů či osobností bytí. Do jejich tajemství vás postupně zasvětí astroložka a konstelářka Pavlína Holancová. Každý z archetypů má nezastupitelný význam. Určitým způsobem jsou však pro nás nejdůležitější

dva z nich - Slunce a Luna - a taktéž jejich vzájemný vztah. Díky nim lze vyčíst v individuálním horoskopu mnohé o základních charakteristikách lidské osobnosti.

LUNA - symbol změny

Symbolika Luny v horoskopu je stará jako lidstvo samo, prolíná se všemi kulturami a ztělesňuje archetyp „VELKÉ MATKY“. Každá kultura ji nazývala jinak - Gaia, Demeter, Isis... Všechny tyto bohyně byly uctívány, ale také démonizovány a opouštěny. Velká Matka je pak především matka příroda, učí nás chápat, jakou roli hrajeme v přírodních cyklech, učí nás podporovat růst, ale také nalézat ten správný čas na odloučení a svobodu. Luna jako polarita k symbolu Slunce kromě toho v horoskopu naznačuje tato tradiční témata - matka, kořeny, předci, nevědomí. Ukazuje, co si do vlastní matky promítáme - vnitřní obraz, vnitřní představu o ní samotné. Jde o jakési psychické dědictví toho, co mateřství obsahuje, nese poselství dobrých a špatných matek, které k nám přichází skrze pohádky a mýty. Luna v individuálním horoskopu tak do velké míry vypovídá o tom, jakou matku doslova potřebujeme mít (a takovou si ji také dotváříme). Zahrnuje však i prostředí a místo k životu, ve kterém chceme žít. Luna vládne znamení Raka a ukazuje na bezpečné místo k životu, neboť chceme žít tam, kde se cítíme dobře.

Měsíc stráví v každém znamení dva a půl dne a celý horoskop symbolicky oběhne za 28 dnů. Odráží ženský menstruační cyklus. Díky Luně se tak učíme naslouchat rytmu vlastního těla. Klíčové slovo pro Lunu je „REAGOVAT“. Měsíc odráží světlo Slunce, ukazuje na to, jaké je naše naladění, prozrazuje emocionální vzorec, tedy způsob, jakým cokoli prožíváme. V individuálním horoskopu znamení a dům, ve kterém se Luna nachází, odráží náš instinktivní způsob fungování. Ukazuje to, co vidíme a cítíme, co nás přitahuje a doslova sytí. V procesu vývoje se díky Luně učíme novým zkušenostem, zjišťujeme, jaké potřeby bychom měli rozvinout pro náš zdravý emocionální vývoj. Znamení Měsíce odhaluje zejména naše návyky, reakce a instinkty. Ukazuje, jak vyjadřujeme a řešíme emoce, jaké jsou naše přirozené potřeby.

Lidé s Lunou v kardinálních znameních (Beran, Rak, Váhy a Kozoroh) potřebují přirozený impulz, aby se ujali vedení. Přichází se zcela novými a inovativními myšlenkami nebo koncepty. Neustále hledají svěží a vzrušující sféry zkušeností. Tito lidé iniciují nové myšlenky a plány, očekávají také, že je ostatní budou následovat. Milují fyzickou aktivitu a jsou velmi spontánní a impulzivní. Chtějí jít ven a udržet energii v pohybu, velmi dobře se cítí v přírodě. Na druhou stranu jsou velmi netrpěliví, někdy i arogantní a špatně se přizpůsobují, tedy nejsou úplně dobrými členy týmu.

Luna ve fixních znameních (Býk, Lev, Štír a Vodnář) má schopnost následovat a dokončovat věci. Lidé s Lunou ve fixním znamení jsou budovateli. Jejich postoje jsou pevné a stabilní, obecně loajální a konzistentní. S takovou Lunou si můžete být jistí, že započaté věci dokončíte. Na druhou stranu vaše odhodlaná povaha může vést k nepružnosti a vážným potížím při změnách. Luna ve fixním znamení má trochu problém přijmout nová rozhodnutí, jen pomalu mění své názory, může být až extrémně konzervativní ve svých postojích.

A nakonec se může Luna nacházet v proměnlivých znameních (Blíženci, Panna, Střelec a Ryby). Tito lidé dávají přednost přizpůsobení, adaptaci. Dokážou se spontánně přizpůsobit tomu, co se kolem nich děje. Nejvíce jim sedí, že prostě přijmou jakoukoli roli, která se od nich v dané chvíli očekává. Tito lidé mají velmi silné duševní potřeby, které se ovšem často proměňují. Jsou náladoví a některé názory mění doslova v souladu s počasím.

www.pavlinaholancova.cz

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

126275
DnesDnes164
VčeraVčera214
Tento týdenTento týden1272
Tento měsícTento měsíc5513

Partnerské weby