2609prokletíPřáním mnoha lidí je vyhrát miliony v nějaké loterii, přičemž si představují, jak se stane jejich život najednou mnohem lepší a šťastnější. Avšak mnohé příklady ze světa dokazují, že se život výherců často nejen

neobrátil k lepšímu, ale dokonce si s některými díky existujícímu prokletí loterie osud nehezky zahrál. Někteří tak o svoji výhru buď brzy přišli, jiným se zhroutil rodinný i osobní život a další dokonce přišli o život. Uveďme si alespoň některé z domněle šťastných, ale ve skutečnosti nešťastných, výherců, kteří reprezentují mnohem větší skupinu.

Jedna pohroma za druhou

Jedním z nich byl Jack Whittaker, úspěšný podnikatel, který dlouhá leta budoval firmu zabývající se vodovodními a odpadními systémy. Jeho společnost dosahovala hodnoty 17 milionů dolarů, takže když Jack v roce 2002 vyhrál 315 milionů v americké národní loterii Powerball, jako už dřívější milionář věděl, jak s penězi hospodařit. Sám později prohlásil, že jemu i jeho rodině nejvíce ublížila nenadálá popularita. Média tehdy začala přetřásat Whittakerův striptýzový klub, jeho problémy s pitím a hazardními hrami. Při dvou krádežích přišel o desítky milionů dolarů a mnoho peněz zpronevěřili rovněž jeho zaměstnanci. Whittaker přitom založil nadaci na pomoc nadějným studentům, financoval stavbu kostela a různě pomáhal lidem v nouzi. V osobním životě jej ale pronásledovala jedna pohroma za druhou. Manželka se s ním rozvedla, dva roky po výhře zemřela na předávkování kokainem jeho vnučka a nedlouho poté na rakovinu i jeho jediná dcera.

Popelář ve světě boháčů

Dalším nešťastným výhercem se stal Michael Carroll, který v roce 2002 vyhrál 9,7 milionu liber. Výhra v národní britské loterii otevřela obyčejnému popeláři dveře do světa boháčů. Koupil a následně naprosto zničil nákladnou usedlost, pořádal bohémské večírky a začal užívat kokain. Velkou část výhry „investoval“ do prostitutek a kupoval jeden drahý vůz za druhým. Kvůli Carrollovým výletům autem pod vlivem alkoholu byla v jinak klidném Norfolku dokonce zřízena policejní linka. V roce 2012 už nezbylo Michaelu nic a přežíval pouze na státní podpoře.

Neprávem inkasované peníze

Výhra nepřinesla štěstí ani Amandě Clayton, která ještě v létě roku 2011 byla svobodnou matkou odkázanou na státní podporu. Když si jednoho dne koupila sázenku za jeden dolar, vyhrála 735 tisíc dolarů, což odpovídalo 14 milionům korun. V březnu roku 2012 se ukázalo, že navzdory nemalé výhře dostává Amanda od státu nadále 200 dolarů podpory měsíčně. Amanda Clayton dokonce veřejně tvrdila, proč by podporu ze státních prostředků neměla brát, když stále patří mezi nezaměstnané, musí platit účty a má dva domy. Stát však z pochopitelných důvodů požadoval neprávem inkasované peníze od Amandy zpět. Necelý rok po výhře našli Amandu Clayton v jejím domě mrtvou. Příčinou smrti se stalo předávkování drogami.

(vel)

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

126275
DnesDnes160
VčeraVčera214
Tento týdenTento týden1268
Tento měsícTento měsíc5509

Partnerské weby