Čtvrtek 29. března - svátek slaví Taťána

Jméno má zajímavý tvar a ještě zajímavější výklad. Jeho prastarý původ je spojený se slavným římským rodem a doslovný překlad dává nositelce jména moc k rozhodování.

Astroložka a numeroložka Daniela Hannah říká: Zasněné

budou ženy s tímto jménem narozené v Rybách, nadané a živé v Beranu, majetnické v Býku, citlivé v Raku, nervní ve Lvu a Štíru, obětavé v Panně a Vahách, ve Vodnáři to budou skvělé řečnice či obchodnice, v Kozorohu ublížené, ve Střelci náladové. Ale v žádném znamení jim nechybí soucit. Táni bývají rázné matky, které svým dětem málokdy poví, jak moc je milují. Někdy si samy nerozumějí a nevědí, proč tomu tak je. Taťány jsou občas dost rozporuplné jméno, hodně pracují pro druhé. Jméno je ovlivněno Měsícem, Sluncem a Marsem.

 

Pátek 30. března - svátek slaví Arnošt

Jde o jméno germánského původu. Pochází ze staroněmeckého slova „ernst“ nebo „ernust“, které znamená „čestnost, vytrvalost, pevnost, rozhodnost“. Počáteční písmeno E se v českém jméně pouze proměnilo na A. Arnošt se tak dá významově přeložit jako vytrvalý, rozhodný nebo pevný v rozhodnutí.

Daniela Hannah uvádí: Jméno nese vibrace pracovitosti, lásky a obětavosti. Arnoštové se leckdy starají o druhé, ačkoli nechtějí. Ta této vibrace nemají úniku. Není špatná, ale pokud je s příjmením neharmonická, jméno nedoporučuji. Vládnou mu obrácená Venuše, ta se staví zády k Arnoštům.

 

Sobota 31. března - svátek slaví Kvido

Jméno Kvido (také Quido) má zřejmě starogermánský původ. Podle jedné teorie pochází ze starogermánského jména Wido. Překládalo by se pak jako „muž z lesa, lesní muž“. Další verze jméno spojuje se slovem „guide“, které známe z angličtiny. Znamenalo by pak „průvodce, vůdce“. Existují však i teorie, které jménu dávají latinský původ. Dle nich by jméno pocházelo z latinského slova „vitus“ a překládalo by se pak jako „živý“ nebo „veselý“.

Daniela Hannah varuje: Vibrace jména je plná bloků. Mírní Kvidové se perou se životem, s jeho nástrahami. Jméno nedoporučuji, vládnou mu Měsíc, Jupiter a Saturn.

 

Neděle 1. dubna - svátek slaví Hugo

Jméno má germánský původ. Jeho základ tvoří německé slovo „hugu“ s významem „mysl“ nebo „duch“. Jméno Hugo se buď vyvinulo přímo z tohoto slova, nebo vzniklo z domácké podoby německých jmen začínajících na Hugu- (Hugubald, Huguwin nebo Hugubert, česky Hubert). Jméno Hugo se pak z němčiny překládá jako „duchaplný člověk“ nebo „myslitel“.

Daniela Hannah soudí: Jde o jméno proměn. Hugové jsou učenliví, upřímní, někdy extravagantní se smyslem pro humor. Jejich osud je plný proměn a pohybu. Občas se k nim obrátí zády Saturn a Mars, pak se musejí se životem poprat. Jméno je vhodné pro znamení Berana, Lva, Střelce, Kozoroha. V ostatních znameních se muži trápí nebo se cítí pronásledovaní. Jméno provázejí Uran. Měsíc. Mars a Jupiter.

 

Pondělí 2. dubna - svátek slaví Erika

Jméno Erika má původ ve Skandinávii, často ho nosili vikingští náčelníci. Vzniklo ze skandinávského jména Eirík(u)r, v překladu „čestný vládce“. Vyvinulo se zřejmě ze starogermánských slov „ehre“ (čest) a „ríhhi“ (vládce).

Daniela Hannah upozorňuje: Eriky bývají veselé, emotivní a také majetnická. V Býku zrozené mohou být až nezdravě spořivé, někdy intrikánská ve Štíru, ale vždy jsou to dobré matky. Pokud rodiče nechtějí po své dceři maximální intelektuální výkony, je to pro ni pravé jméno. Ženy s tímto jménem mohou mít hezký život na střední úrovní a mají i štěstí. Jméno provázejí Jupiter, Venuše a Měsíc s Uranem.

(cul)

www.astrokarty.cz

Foto: Pixabay

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

120929
DnesDnes244
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden3979
Tento měsícTento měsíc10333

Partnerské weby