Obecně

Dvě hole, osm pohárů, čtyři meče, osm pentaklů, dva meče, milenci, rytíř pentaklů

Dostali jsme se na jakési rozcestí, které nás nutí přemýšlet. Kudy jít? Co je nejlepší? Neudělám chybu? Současný život nás nutí ke změně, nezůstaneme již nikdy stejní. Víme jistě, že dál už nejde jít stejnou

cestou, jenže spousta z nás netuší, co má vlastně dělat. Roky minulé nás vyzkoušely na všech možných úrovních života. Nyní nám bude nastaveno zrcadlo. V jeho odrazu uvidíme, kde všude máme ještě rezervy, na čem bychom měli dále pracovat. Pochopíme, co se po nás chce? Důležité pro nás budou blízké osoby. V přítomnosti partnerů, rodičů, dětí nebo přátel se budeme cítit bezpečněji. Zároveň nás to může svádět k mnoha bezdůvodným soudům, snaze řídit druhým život. To ale hlavně díky strachu, že nemůžeme chod událostí, myšlení druhých kontrolovat. Zde ale přibude nejvíce problémů. Musíme se totiž zároveň naučit, že jsme to právě my, kdo by se měl změnit, pokud chceme změnit cokoli kolem sebe. Často se nás osud ptá, jaké máme vlastně priority - a pokud jimi budou hmotné statky, nejspíše budeme mnohokrát litovat. Tady se musíme změnit, pochopit, že pokud budeme své štěstí nadále podmiňovat čímkoli, tedy i penězi, nemůžeme být šťastní. Stále více nám budou otevírány oči, někdy dokonce násilím, abychom viděli to, co nám stále uniká.

Politická situace

Čtyři meče, devět mečů, páže mečů, věž, slunce, osm mečů, eso mečů

Ti, kteří řídí tento stát, nenechají nikoho na pochybách, že dobro člověka je až na posledním místě. Lidé nevěří a víra v ty, které volíme, uchvátí jen hrstku. U ostatních bude nespokojenost jen stoupat. Nové volby nepřinesly žádnou změnu. Tak by se dal charakterizovat rok 2017. Zjistíme, že pokud chceme změnu, musíme s ní přijít my sami. První polovina roku 2018 bude proto spíše ve znamení toho, co známe. Napětí ale stoupat bude. V lidech se probudí touha po změně a právě cesta, na které se ocitáme, bude ukazovat i tento směr. Napětí zhoustne a druhá polovina roku 2018 bude tedy akční. Může dokonce dojít ke změnám, které jsou sice nevyhnutelné, ale zároveň ne úplně jasné. Politická scéna se otřese v základech, budou padat hlavy, jak se říká. Probudí se ale i lidé a začnou jednat. Můžeme se tedy dočkat zajímavých zvratů a zlomů, politici ale opět předvedou, že se nehodlají jen tak vzdát. Může tedy dojít i na mohutné demonstrace. Vzniklý chaos sice následně pomine, ale spokojenost se opět nedostaví. Nastane ticho před bouří.

Peníze a práce

Milenci, rytíř pentaklů, osm pentaklů, hvězda, páže mečů, rytíř holí, deset holí

Budeme hledat nové cesty i zde. Půjdeme si za tím, co chceme, co nás naplňuje, baví. Pracovní trh se začne pomalu měnit. Poznáme to sami. Najít například šikovného řemeslníka nebude snadné. Zároveň nám to ukáže, že naše představa jistot je jen pouhá iluze. Že i zde se musíme více snažit, myslet na naše touhy a zároveň přednosti. Přibude malých podnikatelů, větší firmy se budou muset více snažit, aby našly pracovní sílu. Budeme zjišťovat, že pravé hodnoty nejsou v penězích, že je musíme hledat jinde. Začneme být spokojenější s tím, co již máme. A pokud nám spokojenost bude nadále chybět, nepřestanou chodit různé zkoušky. Následující roky se ukazují naprosto stejné.

Zdraví

Pět holí, královna pentaklů, královna holí, rytíř pohárů, páže holí, čtyři hole

Čím dál jasnější bude, o čem je naše tělo. Hlavně, čí je. Příliš jsme si zvykli na to, že naše potíže vyřeší někdo jiný. Nezabýváme se tím, co je důležité a stále hledáme ty nejsnazší cesty ke spokojenosti. Tělo je „sdělovatel“ toho, co bychom měli změnit, kde bychom měli pokročit, co pochopit. Tělo je dokonalý aparát, který nemůžeme nijak obelstít. Vypneme jednu kontrolku, zapne se jiná a mnohem silněji. Ve větší míře bychom měli tedy myslet hlavně na naše mentální zdraví. Na vzestupu bude spousta psychických problémů, hlavně deprese a syndromy vyhoření. Vše je ale dáno falešnou iluzí jistot, od kterých se nedokážeme odpoutat. Abychom byli v tomto směru opravdu zdraví, musíme myslet na přítomnost. Nezabývejme se tím, co bylo, nemysleme tolik na to, co bude. Nastavení priorit bude nezbytností. Více radosti z maličkostí znamená ještě více radosti z věcí velkých. Pozor na pohybový aparát. Napilno budou mít ortopedi a také neurologové. Páteř je ale odrazem našeho života jako takového. Zdravá „rovná“ páteř znamená zdravé uvažování, v rovině je tělo, čili i náš život. Klouby jsou zatěžovány naší snahou se pohnout, zároveň ale nevíme jak. Není složité našemu tělu naslouchat, není složité se poučit. Vše je jen o snaze a zároveň možnosti mít zcela pod kontrolou naše tělo, tedy i náš život.

Nejčastější otázky roku 2017

Bude válka?

Karty konflikt větších rozměrů neukazují, menších ano. Války budou nejspíš stále. Pozor ale na strach, který se kolem nás uměle a cíleně šíří. Nenechme se vyvést z míry vším, co slyšíme a vidíme. Ono totiž vždy něco nějak vypadá a skutečnost bývá jiná.

Mám se bát uprchlíků?

V kartách není vidět nic, co by bylo neřešitelné. Ano, nejspíše se musíme připravit na některé události spojené s uprchlickou krizí, dokonce ani my se nevyhneme špatným událostem. Ale vycházejme z momentální situace, nepřipravujme se a nebojme se budoucnosti. Musíme žít a radovat se pokaždé, bude-li k tomu důvod. A klidně i bezdůvodně.

Proč se mi rozpadá vztah?

U naprosté většiny vztahů je vidět, že moc neumíme respektovat sami sebe. Chceme mít vše pod kontrolou, události by měly mít směr, jaký my chceme. Bohužel se z nás vytrácí láska v momentě, kdy nastanou první problémy. Měli bychom žít více spolu, ne vedle sebe. Měli bychom podporovat partnera, sdílet s ním vše, co prožívá. To je nezbytnost.

Budu mít dost peněz?

S touto otázkou se setkáváme velmi často. Bohužel, i tehdy, mají-li lidé všechno. Je těžké odpovědět na tuto otázku, protože je velmi osobní a relativní. Co je vlastně dost? Každý máme jiné představy, jiné hodnoty. Nedokážeme si ale vážit toho, co již máme, přestože nám nic nechybí. Tady bychom se měli hodně zamyslet.

Kartářka Nadine

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

120929
DnesDnes240
VčeraVčera541
Tento týdenTento týden3975
Tento měsícTento měsíc10329

Partnerské weby