Babylon byl prvním městem založeným po Potopě světa, ve své době největším městem na Zemi a symbolem směsice národů, jazyků a božstev. Tato různorodost se projevila i v předpovědích budoucnosti a jejích výkladech, babylonští

kněží sestavili první horoskopy na Zemi. Vycházejí z tisíciletých zkušeností zdejších astrologů, mágů, z toho nejlepšího, co v rámci tehdejšího světa mohli využít. Ochrannými patrony jednotlivých evropských znamení jsou tak perští bohové, stejně jako sumerští, chetitští či asyrští hrdinové.

 

Beran – Haoma

Může se vám zdát, že jste vyčerpali své síly a na dokončení všeho naplánovaného už vám žádné nezbývají. Není divu, neboť jste se v uplynulých dnech a týdnech příliš nešetřili. Na chvíli se zastavte a nabijte se vesmírnou energií.

 

Býk – Zurvan

Jestliže vytrváte ve svém snažení, dojdete k cíli nejen jako první, ale i s pověstí toho, kdo se nevzdává a neprohrává. Budete tak mít spoustu času rozmyslet se, jak s tímto úspěchem naložit. Nezapomeňte na ty, kteří vám byli nápomocni.

 

Blíženci – Naum

Jedna z lidových moudrostí praví – věř a víra tvá tě uzdraví. Pokud tedy řešíte nějaké zdravotní problémy, nepoddávejte se sebelítosti, ale zatněte zuby a myslete jen na to, že vše dobře dopadne. A ono se tak i stane.

 

Rak – Enki

Dařit se vám bude jen tak, jak se vy sami budete snažit. Jestliže jste ve své práci polevili, nemůžete se divit, že výsledky nejsou takové, jaké jste očekávali. Úkol, který je před vámi, je totiž o houževnatosti a vytrvalosti.

 

Lev – Verethragna

Zahrávat si s ohněm není dobrý nápad a vy jste zažehli něco, co by mohlo být nad vaše síly. Mohou to být velmi komplikované vztahy, do nichž jste vnesli chaos, či velmi riskantní obchody. Každopádně už žádné polínko nepřikládejte.

 

Panna – An

Před vámi je mnoho úkolů, které se budete snažit zvládnout, jenomže to půjde poněkud ztuha, neboť jste ztratili elán a nadšení. Může to být způsobeno únavou, která vás obestírá stále více. Položte si tedy otázku – není čas na změny?

 

Váhy – Mithra

Těšíte se na dny, které vám přinesou nové možnosti k poznávání zajímavých lidí? Pak si můžete být jistí, že vám váš patron do cesty přivede hned několik charismatických osob, z nichž budete přímo nadšení. Hlavně nic neuspěchejte.

 

Štír – Enlil

Možná jste v předchozím období utráceli více než bylo zdrávo, a to by pro vás mohlo znamenat komplikace pro další měsíce a především blížící se období svátků. Napravte to a okamžitě začněte pracovat na železné rezervě.

 

Střelec – Ahura Mazda

Vaše úspěchy budou záviset na tom, v jaké kondici bude vaše tělo. V poslední době fungujete tak trochu na „záložní zdroj energie“, což se velmi brzo projeví únavou a případnými potížemi. Doplňujte tedy ve velkém vitaminy, minerály a relaxujte.

 

Kozorožec – Váju

Máte-li pocit, že vše běží jako po drátkách a nic vás nemůže zastavit, opak může být pravdou. Čeká vás totiž konfrontace s nedořešenou záležitostí z minulosti. Nejlépe uděláte, když se ke všemu postavíte čelem a budete upřímní.

 

Vodnář – Apam Napát

Chcete-li si být jisti, co k vám jistá osoba cítí, počkejte na vhodnou dobu, která přijde až o dalším úplňku. Do té doby si nanic nehrajte a buďte sami sebou, protože to je to nejlepší, co můžete udělat. Není nic horšího než přetvářka.

 

Ryby - Aredví Súrá Anáhitá

Je na čase přestat vodit ratolesti za ručičku a nechat jim prostor pro sebevyjádření a seberealizaci. A to i přesto, že se vám zdají nepřipravené na život. Jednou to stejně budete muset udělat, a čím déle budete otálet, tím hůře pro ně.

(rox)