Slunce prochází znamením Lvaod 22. července do 23. srpna. Je to období, kdy uzrály plody naší práce. Těšíme se z nich a můžeme je vychutnávat. Znamení vládne samo Slunce stojící v centru naší sluneční soustavy. Jeho gravitace přitahuje vše do svého středu a stejně tak přitahují do svého života zrozenci znamení Lva vše, co si jejich magnetismus a

charisma zavolá.

Jaká je esence Lva?

Lev je živel ohnivý, má kvalitu fixní (pevnou). Se Lvem přichází do našeho života cosi speciálního - drama. Vše, co tito jedinci dělají, je opravdové, nabité silným emocionálním nábojem. Jsou poháněni touhou ukázat světu, co v nich je. Velmi důležitou roli pro ně hraje láska. Potřebují ji prožívat z celého srdce, neuspokojí je nic pragmatického a běžného. Vrhají se do vztahů s velkou otevřeností a grandiózností. Ten pravý, pravá, musí mít v sobě ukryto cosi „nadpozemsky nedosažitelného“. Zdá se, jako by byli zamilovaní do lásky samotné. Potřebují cítit vášeň, bojovat a usilovat o něčí srdce - to je naplňuje a činí šťastné. Lvi, kteří se nemají komu dvořit, uzavírají své srdce i prostor pro další velká dobrodružství. Lvi bývají dynamičtí, odvážní, obklopují se rádi krásnými a příjemnými věcmi i situacemi. Jsou to skvělí baviči a hostitelé, milenci. Milují hry všeho druhu, včetně těch hazardních, rádi riskují. Pokud se „spálí“, dokáží být neuvěřitelně hrdí, zachovávají si za všech okolností důstojnost a čest. Nenávidí lež jakéhokoli druhu. Umějí sice odpouštět, a to někdy až s neskonalou velkorysostí, je však lépe jejich trpělivost nepokoušet.

Lvi jsou konzervativní a tradiční, nicméně velmi dobře organizovaní, s manažerskými schopnostmi a přirozenou autoritou. Dokážou druhé nadchnout, strhnout k velkým věcem. Realizace je pro ně způsobem sebevyjádření.

Archetyp krále/královny

Stejně jako Slunce je zdrojem světla v našem vesmíru, tak je i Lev uvnitř každého z nás světlem duše. Kreativní oheň přináší sebevědomí a sebepoznání. Učí nás, že prostřednictvím autentického sebevyjádření nacházíme vlastníidentitu.Skrze tento archetyp zraje touha otevřít srdce a sdílet své dary a nadání s ostatními. Stínem tohoto archetypu je snaha ovládat druhé, maskovat přirozenou autoritu autoritativností. V každém z nás je ukryt kus krále či královny a musíme zjistit, jakou roli hrajeme a podle jakého scénáře. Existuje velké množství solárních (slunečních) příběhů vyskytující se v kulturách a mytologiích celého světa. Král je ten nejvyšší - v řecké mytologii je na vrcholu pantheonu Zeus, v římské kultuře pak Jupiter, v tarotu Císař - Císařovna. Tento archetyp je o hrdosti, osobnosti, která stojí před světem s jistotou jedinečnosti.

Jaké části těla Lev řídí?

Fyzicky jsou Lvi velmi atraktivní, mívají pevné tělo, širší ramena, jasné rysy a výrazné oči. Astrologicky viděno řídí znamení Lva srdce, míchu, metabolismus jater, slezinu, plicní tepny a aortu. Současně také záda a předloktí a strukturálně dvanáct hřbetních obratlů. Pokud je zrozenec tohoto znamení nešťastný, může se stát depresivním a závislým. Většinou jsou Lvi dosti odolní, ale když se jim nedaří, mohou být náchylní k poruchám páteře, nadměrným přírůstkům hmotnosti a zvýšeným bolestem zad. Strach a stres pak v jejich případě stojí většinou za onemocněním kardiovaskulárního systému. Nemoci Lva tedy zahrnují především vysoký tlak či infarkt. Lev má tendenci k horečkám, revmatickému srdečnímu onemocnění, což může být také doprovázeno žloutenkou a problémy s očima. Lev se potřebuje hodně bavit, smát, prostě žít. Pak je šťastný a v rovnováze.

Co nás letos se Lvem čeká?

V období úplňku a novoluní se vše týkající se energie Lva zvýrazní. Novoluní (Slunce i Luna jsou ve znamení Lva) vrcholí 23. července, den po vstupu Slunce do znamení Lva. Nov je velmi silný, neboť se nachází na samém začátku znamení Lva a v těsném spojení s Marsem rovněž ve Lvu. Současně se pohybuje v blízkosti Severního lunárního uzlu a Merkuru ve Lvu. V této době můžeme dokázat velké věci, spustit nové projekty, nalézt novou práci či vztah, projednat důležité smlouvy, vydat se na dlouho plánovanou cestu. Klíčovým slovem novu je sebevyjádření.Díky dalším podpůrným aspektům nám nebude chybět síla a ve spojení s Uranem a Eris v Beranu budeme doslova puzeni otevřít se kreativní energii, probudit svou jedinečnost. Úplněk na ose Lev (Slunce)/Vodnář (Luna) pak vrcholí 7. srpna a současně nastane zatmění Luny ve Vodnáři. Úplňkové fáze obecně znamenají, že v našem životě něco končí. Zatmění navíc akceleruje dané události a zvyšuje jejich působnost. Zdůrazní se a odhalí, zda žijeme své vize či kopírujeme, případně nevědomě následujeme nápady a vize někoho jiného. Může dojít na ukončení spolupráce či dlouhodobých pracovních partnerství. Je to příležitost osvobodit sebe, své sny, touhy a přání.

Pavlína Holancová - astroložka, konstelářka – www.pavlinaholancova.cz, e-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel.: 725 509 063.

Foto. Danuše Mudriková - 775 323 317, (modelka - Alžběta Fingerhutová)

Předplaťte si nás

Předplatné měsíčníku HOROSKOPY

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

109836
DnesDnes117
VčeraVčera237
Tento týdenTento týden1976
Tento měsícTento měsíc8134

Partnerské weby