Dominik Tom Tetík se zabývá reiki, masážemi, kineziologií, očistnými rituály a terapiemi. Můžete se s ním rovněž setkat na akcích spojených se šamanským bubnováním nebo výkladem o mayském kalendáři Tzolkin, neboť byl mayskými šamany pověřen, aby šířil jeho moudrost. Hodně cestuje (zejména se pravidelně vrací do Guatemaly), a tak měl možnost poznat i různé metody věštění…
Na jaké výklady budoucnosti jste narazil během svých cest?
Před jedenácti lety jsem zůstal několik měsíců s guatemalským šamanem a ten změnil můj pohled na svět. Používal někdy tarotové karty, to jsem už ale znal z Čech. Nic nového pod sluncem - říkal jsem si. Další rok jsem dostal výklad I-ťing, ten pracuje s mincemi. Moc se mi to líbilo. Zajímavé bylo, že mi vycházela kombinace, kdy stále padala jedna strana mince. Házelo se asi pěti nebo sedmi mincemi a to do několika řad. Tedy pravděpodobnost, že padne právě ta kombinace, byla malá. Tato metoda mi hodně říkala, líbí se mi, ale není to původní věštění z Guatemaya.
A mají v Guatemale - Guatemaya nějaké specifické způsoby věštění?
Setkal jsem se tam s výkladem Mayského stromu života, který dnes již každému svému klientovi alespoň krátce vyložím v průběhu terapie nebo masáže. Tento výklad nám sděluje informace o kvalitě energie, kterou si přinášíme s sebou na svět při narození. Není to sice klasická věštecká metoda, ale člověku pomáhá nalézt lépe místo, kam patří, pomáhá mu v každodenních činnostech. A jak se vracím každým rokem do Guatemaly, vždy znovu dostávám nové informace, prožiji nové zkušenosti. Určitým bodem zlomu bylo pro mne i poznání Tzite seeds. Ačkoli jezdím do Guatemaya od roku 2003, setkal jsem se s tímto druhem věštění až před dvěma lety. Možná proto, že nejsem velkým zastáncem toho, že by se lidé měli spoléhat na to - oddávat se tomu - co jim kdo řekne. Nicméně životní změny mě donutily vyhledat šamanku Marii a požádat ji o výklad, chtěl jsem mít i neosobní náhled. A tak jsem ve dvaačtyřiceti letech vyslechl výklad své situace a dodnes se nestačím divit, jak je takové věštění možné vhodně využít. Věštba mi potvrdila mnohé, co jsem cítil. Je to skvělá věštecká metoda, u níž však záleží hodně na tom, kdo s ní pracuje. Je to prostředek k napojení se na informace v prostoru.
Co se k věštění Tzite seeds používá?
Jedná se o věštění pomocí semen červené barvy ze stromu Coral tree, z Quiche z regionu Guatemaly, kde je pohoří. Pohled na krásná a zářivá semínka stromu Coral tree nám na chvíli dovolí zapomenout na všední starosti a soustředit pozornost. Výklad používají Mayové při hledání odpovědí na různá témata. Věštba Tzite seeds není tzv. „jen tak ke kávě“, přistupuje se k ní jako k posvátné činnosti. Však o semenech se v Guatemaya mluví jako o posvátných, zvláště pak o těch, které se k věštbě používají. V mayské knize Popol Vuh je o těchto semenech rovněž jasná zmínka. Tento způsob věštění má tisíciletou tradici a předávání metody dál má stanovená pravidla.
Vy sám umíte s touto metodou pracovat?
V roce 2013 jsem dostal 260 semen tohoto stromu od mayských šamanů Tata Pedra a Nan Shuni spolu se zasvěcením „strážce času“, což je tradiční mayské pojetí pokračovatelů šíření tradice. Duchovní učitelé učí tuto metodu věštění jen vážné zájemce o práci v rámci udržení mayské tradice, ti musí splnit určitá kriteria a úkoly, protože jde o pokračovatele a šiřitele mayské moudrosti. Já jsem dostal za úkol udělat 20 posvátných ohňů s Tatem Pedrem a Nan Shuni a také 260 posvátných ohňů sám, to už splněno mám. Jde o to zakládat posvátné oltáře, a to dělám nejen na různých silových místech, ale i pro rodiny - například na zahradách u rodinných domů. Poté, co úkol splním, mohu požádat o předání moudrosti a dá se říci, že i jakéhosi statutu vykládat pomocí semen Tzite seeds. Osobně si na velkou hierarchii nehraji, roste tím ego a člověk pak některé věci není schopen uhlídat, ale určité rozlišení v tom, kdo tuto metodu smí používat a kdo je k tomu oprávněn, uznávám a jsem rád, že zrovna mě k tomuto úkolu Shuni a Pedro v roce 2013 vybrali. O tom, kdo se této věštecké činnosti má věnovat, rozhoduje mimo jiné i energie, kterou si neseme na zem. Ale to už je jiné téma.
Děkujeme za rozhovor. (nam)
Kontakt: 777 690 979, www.guatemaya.cz, www.tetik.info

Sleva - předplatné

titul horo 4 fill 330x462

 

Inzerce pro aktuální týden

Spiritobchod

126276
DnesDnes170
VčeraVčera214
Tento týdenTento týden1278
Tento měsícTento měsíc5519

Partnerské weby